Strona główna » Mastercard i Visa kończą współpracę z Binance na tle problemów regulacyjnych

Mastercard i Visa kończą współpracę z Binance na tle problemów regulacyjnych

Mastercard i Visa kończą współpracę z Binance – to oświadczenie, które wstrząsa światem finansów i kryptowalut. Decyzja tych dwóch potężnych graczy rynkowych rzuca światło na poważne zmiany w krajobrazie kryptowalutowym. Zmieniające się stosunki między tradycyjnymi instytucjami płatniczymi a platformami kryptowalutowymi stawiają pytania dotyczące przyszłości kryptowalut i ich akceptacji w mainstreamie. Czym jest ta decyzja oraz jakie mogą być jej długofalowe skutki? Odpowiedzi na te pytania skrywają się za kulisy tych doniosłych wydarzeń. Informację tę podał Bloomberg.

Odstąpienie od współpracy

Kompanie Mastercard i Visa ogłosiły zaprzestanie wydawania kart płatniczych związanych z kryptowalutami dla Binance w związku z regulacyjnymi problemami giełdy. Zgodnie z doniesieniem agencji Bloomberg, Visa zakończyła wydawanie wspólnych produktów w Europie od lipca, a Mastercard całkowicie zakończy współpracę z Binance we wrześniu. Zarówno Visa, jak i Mastercard odmówiły komentarza w tej sprawie.

Skargi regulatorów na Binance

W marcu CFTC wytoczyła cywilny pozew przeciwko Binance. Według władz regulacyjnych, giełda naruszyła przepisy dotyczące obrotu instrumentami pochodnymi, działając bez odpowiedniej rejestracji. W czerwcu SEC wniósł zarzuty przeciwko Binance i jej CEO, Changpeng Zhao, łącznie postawiono 13 oskarżeń.

Mastercard i Visa kończą współpracę z Binance

Regulacyjne wyzwania dla Binance

Pod wpływem presji regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych, giełda boryka się także z problemami w Europie. Binance wycofała wnioski o uzyskanie licencji w Wielkiej Brytanii, Austrii, na Cyprze i ogłosiła opuszczenie Niderlandów. Belgijski regulator finansowy nakazał giełdzie zaprzestanie działalności. Informacje pojawiły się również na temat dochodzenia władz we Francji dotyczącego filii Binance.

Trudności z usługami bankowymi

Po restrukturyzacji w marcu, oddziały Binance w Stanach Zjednoczonych napotkały trudności z usługami bankowymi. Platforma miała trudności z obsługą depozytów w dolarach klientów w Signature Bank i likwidacją Silvergate Bank.

Binance doświadczyła także zakończenia współpracy przez firmy obsługujące płatności cyfrowe. Checkout.com i Paysafe ogłosiły zakończenie obsługi Binance. Binance również zdecydowała się zamknąć produkt Binance Connect (Bifinity), który umożliwiał handlowcom akceptowanie płatności kryptowalutowych poprzez systemy Visa i Mastercard.

Podsumowanie

To napięte wydarzenie rzuca cień niepewności na przyszłość giełdy kryptowalut Binance oraz na całą branżę kryptowalut. Odstąpienie tak znaczących partnerów jak Mastercard i Visa podkreśla ogromne wyzwania regulacyjne, z którymi musi się zmierzyć Binance. Decyzja ta może spowodować dalsze zawirowania na rynku kryptowalut, wywołując pytania dotyczące przyszłości płatności kryptowalutowych oraz wpływu regulacji na ich akceptację i adopcję.

Skargi regulatorów w Stanach Zjednoczonych i Europie stanowią sygnał, że era swobodnej działalności giełd może być zagrożona, a coraz bardziej surowe regulacje mogą naruszyć tradycyjny obraz kryptowalutowego ekosystemu. To także może skłonić inne giełdy i podmioty w przestrzeni kryptowalut do ponownej oceny swojej działalności oraz do przyjęcia bardziej ostrożnego podejścia w kontekście regulacji.

Ponadto, zakończenie współpracy przez inne firmy obsługujące płatności cyfrowe oraz zamknięcie produktów związanych z płatnościami kryptowalutowymi może wpłynąć na postrzeganie kryptowalut jako realnej alternatywy w tradycyjnym systemie płatności. To może wywołać efekt domina, skłaniając inne firmy do rewidowania swoich planów związanych z kryptowalutami.

Wielkie pytanie brzmi: czy obecna sytuacja jest tylko jednym z wielu kroków ku bardziej uregulowanemu i stabilnemu ekosystemowi kryptowalut, czy też może zwiastuje większe zmiany, które jeszcze przed nami?

Czytaj w naszym Telegramie – kursy i analizy dotyczące kryptowalut

 

ChatGPT pomaga w handlu kryptowalutami? Czytaj tutaj

Top 9 zasad: Jak skutecznie handlować? Czytaj tutaj

Dlaczego Bitcoin to nie piramida finansowa? Czytaj tutaj

Jak kryptowaluty są regulowane w Polsce? Czytaj tutaj

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Jak wybrać najbezpieczniejszą giełdę kryptowalut?

Co to jest liczba transakcji na sekundę (TPS)

Jak sprzedać kryptowaluty z głową: Poradnik do OCO