Strona główna » Cena tokena Near Protocol podwoiła się w ciągu miesiąca

Cena tokena Near Protocol podwoiła się w ciągu miesiąca

Natywny token blockchain Tier 1 Near Protocol (NEAR) kontynuuje swój miesięczny wzrost, a jego wartość podwoiła się do 2,1 USD od 20 października.

Wzrostowi towarzyszył gwałtowny wzrost wolumenu obrotów.

Na początku 2023 r. moneta gwałtownie wzrosła do 2,7 USD, ale w marcu rozpoczęła długi spadek. NEAR osiągnął swoje lokalne minimum 18 października na poziomie 0,98 USD. Teraz altcoin przebił poziom oporu i ruszył ostro w górę.

W chwili pisania tego tekstu NEAR ma kapitalizację rynkową w wysokości 2,11 miliarda dolarów, a wolumen obrotu osiągnął 400 milionów dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, według CoinGecko.

Według NearBlocks, liczba unikalnych adresów w łańcuchu bloków wzrosła o 5 milionów w ciągu miesiąca, podczas gdy liczba dziennych transakcji w sieci utrzymywała się na poziomie około 1,4 miliona w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Mamy poziomy wolumenu zbliżone do ATH, podczas gdy cena nadal znajduje się w zakresie akumulacji

Aktualizacja NEAR

W listopadzie odbyła się konferencja NEARCON 23, podczas której projekt ogłosił partnerstwo z Eigen Labs w celu stworzenia „pierwszego poziomu finalizacji” dla rollupów Ethereum. Inicjatywa ma na celu zapewnienie szybkich i tanich transakcji.

Ponadto projekt LayerZero ogłosił integrację z blockchainem w celu realizacji komunikacji międzysieciowej między ponad 40 sieciami EVM.

Firma Near ogłosiła również nadchodzącą współpracę z firmą Polygon w celu opracowania rozwiązania typu „zero-disclosure proof-of-concept” dla sieci opartych na WASM.

Równolegle, Near Protocol wprowadził NEAR Tasks, oparty na blockchainie rynek sztucznej inteligencji (AI).


To taka platforma samoobsługowa, gdzie każdy chętny może łatwo przeglądać i wykonywać zadania z zakresu sztucznej inteligencji, ustanawiając nowy standard wysokiej jakości znakowania danych.

Zgodnie z oświadczeniem, inicjatywa ma na celu połączenie sztucznej inteligencji i Web3 w celu optymalizacji procesów weryfikacji i zarządzania danymi. Za wykonywanie działań na platformie użytkownicy otrzymają nagrody w tokenach NEAR.

W przyszłości NEAR Tasks planuje stać się obszerną platformą dla społeczności sztucznej inteligencji, gdzie firmy będą szukać wykonawców do zadań zleconych na zewnątrz, a specjaliści będą mogli wybierać odpowiednie projekty.

Przypomnijmy, że w czerwcu Near Foundation ogłosiła partnerstwo z jednostką chmurową chińskiego giganta technologicznego Alibaba Cloud. Współpraca ma na celu przyspieszenie wzrostu inicjatyw Web3 w Azji i na Bliskim Wschodzie.

Wcześniej deweloperzy blockchain przedstawili rozwiązanie Blockchain Operation System, które pozycjonowali jako „system operacyjny dla blockchainów”.

Post navigation

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *